حضور شرکت فرش نفیس آفرینش در نهمین نمایشگاه فرش دستباف کشور

شرکت فرش نفیس آفرینش در نهمین نمایشگاه سراسری فرش دستباف کشور در کرمان شرکت کرد. این نمایشگاه از ۲ تا ۴ اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‌های کرمان برگزار شد که با استقبال بسیار گرم مردم، دانشجویان هنر، مسئولین و تولیدگنندگان مواجه شد.

مدیرعامل شرکت فرش نفیس آفرینش در گفتگو با دپارتمان روابط‌عمومی هلدینگ گفت: نمایشگاه فرصتی مناسب برای برندسازی و جذب مشتریان دائمی است.

وی نهمین نمایشگاه فرش دستباف در استان کرمان را دارای خصوصیات برجسته و منحصر به فردی دانست و ادامه‌ داد: جمع‌شدن تعداد زیادی از فعالان حوزه فرش کشور در یک نمایشگاه می‌تواند فرصتی مغتنم برای معرفی فرش‌های دستباف و تعامل و همکاری با دیگر تولیدکنندگان باشد.

مهندس شفیعی‌پور همچنین با اشاره به حضور مدیران حوزه گردشگری و فرش در این نمایشگاه ادامه داد: مشکلات و موانع قانونی پیرامون حوزه فرش را با مدیران اتاق بازرگانی و صنعت و معدن در میان گذاشتیم و تلاش کردیم زمینه را برای راه‌اندازی یک نمایشگاه دائمی فرش در کرمان آماده کنیم. ایشان ارائه طرح‌های نوین، بازسازی طرح‌های قدیمی و معرفی مواد اولیه با کیفیت مرغوب را از جمله اقدامات انجام شده توسط فرش نفیس آفرینش عنوان کرد.

مهندس شفیعی‌پور، چشم‌انداز شرکت فرش نفیس آفرینش را احیای فرش دستباف کرمان دانست و افزود: کرمان باید به جایگاه اصلی خود در حوزه فرش بازگردد و برنامه ما رسیدن به این نقطه است.

وی تشکیل کمیته طراحان متخصص فرش را یکی از برنامه‌های آتی این شرکت عنوان کرد و گفت: در آینده نزدیک تلاش خواهیم کرد بزرگان حوزه طراحی فرش را برای همکاری با خود قانع کنیم.

نقل قول‌هایی از بازدیدکنندگان از غرفه فرش نفیس

  • مهندس احسانی مدیرعامل شرکت کشت و صنعت کوثر آفرینش:”زیبایی وصف‌ناپذیری در قالی‌های موجود وجود دارد.”
  • دکتر طبیب‌زاده رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان: “راه‌اندازی یک نمایشگاه دائمی در استان کرمان را پیشنهاد می‌کنم. می‌توان از ظرفیت خانه اوشیدری برای این مهم استفاده کرد. برای احیای فرش دستباف کرمان نیازمند یک نمایشگاه دائمی فرش در کرمان هستیم.”
  • دکتر حسین‌خانی مدیر گروه فرش دانشگاه باهنر کرمان: “در صورت پایداری و ادامه فعالیت، قطعا در سال‌های آینده فرش نفیس آفرینش به یک برند شناخته شده در کشور تبدیل خواهد شد. باید به رقابت‌های جهانی فکر کنیم.”
  • محمدرضا بهرامی نائب رییس اتاق بازرگانی کرمان و از فعالان اقتصادی و گردشگری کشور : “تولیدات این شرکت همچون نامش نفیس است. تمایز این فرش‌ها در طراحی جدید و منحصر به فرد این فرش‌هاست.”
  • دکتر مهرابی مدیر اجرایی دفتر هلدینگ آفرینش در کرمان: “در این نمایشگاه جمع کثیری از فعالان حوزه فرش دور هم جمع شده‌اند و این مهم، فرصت مناسبی است تا بتوانیم با بزرگان این حوزه تعامل و تبادل تجربیات داشته باشیم.”
  • حسن‌زاده معاون اقتصادی استانداری کرمان: “چندین بار از مجموعه شما دیدن کردم و همچون همیشه فرش‌های دستباف این شرکت با کیفیت و طرح‌های متمایز است.”

 

گزارش ویژه دیدارنیوز از بزرگترین نمایشگاه فرش و تابلو فرش دستباف ایران در کرمان

متن کامل گزارش لینک آن در اختیار همکاران گذاشته شده است.

https://www.didarnews.ir/fa/news/161791