درخشش ماپرا و مطبخ کریمان در دومین نمایشگاه صنعت رستوران‌، فست فود، کیترینگ و تجهیزات وابسته

دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی رستوران، فست فود، کیترینگ و صنایع وابسته در حالی رو به پایان است که دو شرکت ماپرا و مطبخ کریمان از زیرمجموعه‌های هلدینگ آفرینش حضور گرمی در این رویداد دارند.

در ادامه حضور شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ آفرینش در نمایشگاه‌های تخصصی، از روز بیست و سوم بهمن ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران در سئول، دو برند ماپرا و مطبخ کریمان (وابسته به شرکت رضوان کیش) در دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی رستوران، فست فود، کیترینگ و صنایع وابسته شرکت کردند.

آنچنان که از عنوان این نمایشگاه بر می‌آید، این نمایشگاه محل مناسبی برای عرضه فعالیت‌های صنعت رستوران و موضوعات و خدمات وابسته به آن است و بر همین مبنا در نمایشگاه امسال تعداد شرکت‌کنندگان نسبت به دوره اول رشد چشمگیری داشت و به جای یک سالن، این بار ۴ سالن برای نمایش توانایی‌های شرکت‌های داخلی و خارجی در این عرصه اختصاص یافت.

دو شرکت ماپرا و مطبخ کریمان در سالن شماره ۶ و در کنار هم قرار گرفتند و در روز‌های برگزاری نمایشگاه، توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به سوی خود جلب کردند و همچنین با مهمانان ویژه و ارجمندی نیز گفتگو کرده و حتی قرارداد‌هایی را به منعقد کردند.

دکتر مریم یارمحمدی هم‌بنیانگذار و مدیرعامل شرکت ماپرا نیز درباره حضور این نمایشگاه چنین توضیح داد: «نمایشگاه صنعت رستوران یک نمایشگاه تخصصی و مهم در اکوسیستم این صنعت است و فرصتی است که دستاورد‌های یک سال اخیرمان را رونمایی کنیم؛ به هر حال محصول ماپرا یک نرم‌افزار نوآورانه و تکنولوژیک است و رقبای آن نه در ایران که در آمریکا است. از محصولی صحبت می‌کنم که در این نمایشگاه از آن رونمایی کرده‌ایم که در اصل یک سیستم هوشمند آشپزخانه نسل جدید با عنوان «KDS» است که ماموریت آن کاهش زحمت پرسنل در آشپزخانه و کمک به محیط زیست و کاهش آلایندگی و دورریز غذاست. این محصول جدید کمک زیادی به فرآیند‌های رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و صنایع غذایی می‌کند و جالب است که به غیر از آمریکا حتی هنوز در اروپا هم استفاده از این نرم‌افزار آغاز نشده و حالا ما این سیستم را در ایران عرضه خواهیم کرد.»

 

 

مریم یارمحمدی ادامه داد: «در واقع ما مدعی تولید جامع‌ترین و کامل‌ترین نرم‌افزار رستوران و کافی‌شاپ در ایران هستیم که جزئیات بسیاری دارد و از سفارش تا تحویل را به شکل کاملا کنترل‌شده در اختیار صاحب رستوران و پرسنل قرار می‌دهد و حتی هزینه تمام شده هر غذا یا نوشیدنی را به دقت و به روز محاسبه می‌کند. نرم‌افزار جدید ما که برای اولین بار در ایران ارائه می‌شود هم‌اکنون در ۶۰ درصد رستوران‌ها و کافه‌های آمریکا استفاده می‌شود و شرکت‌های بزرگی مثل اوراکل و اسکوئر نیز از کاربران اصلی آن هستند. ما مدعی هستیم با نرم‌افزار ماپرا از هر ایران و جهان می‌توانید رستوران خود را مدیریت کنید.»

صف علاقمندان به محصولات مطبخ کریمان

دیگر نماینده هلدینگ آفرینش در نمایشگاه بین‌المللی رستوران، شرکت مطبخ کریمان بود که در همسایگی ماپرا واقع شده و به عنوان یک آشپزخانه تهیه انواع غذاهای ایرانی، فرنگی و فست فود خود را در معرض دید مخاطبان قرار داد. حمیدرضا عرب‌پور، مدیرعامل شرکت رضوان کیش و مطبخ کریمان درباره حضور در دومین نمایشگاه صنعت رستوران، فست‌فود و تجهیزات وابسته گفت: «با توجه به اینکه مطبخ کریمان به تازگی راه‌اندازی شده و هنوز شناخته‌شده نیست، حضور در چنین نمایشگاه‌هایی باعث می‌شود تا افراد بیشتری با ما آشنا شوند. در واقع حضور در نمایشگاه یک برد تبلیغاتی برای مطبخ کریمان است و جنبه مثبت آن قوی است. خصوصا که اصناف مرتبط به صنعت رستوران نیز در این نمایشگاه حضور دارند.»

او درباره ارائه نمونه یا سمپل غذاهای مطبخ کریمان در نمایشگاه گفت: «ما از غذاهایی که کیفیت کار ما را به درستی نشان دهد سمپل‌هایی تهیه  و از افرادی که علاقمند بودند در مورد مطبخ کریمان صحبت کنیم با این نمونه‌ها پذیرایی کردیم. بزرگترین دستاورد حضور نمایشگاهی ما، برقراری ارتباط با دیگر همکاران این صنف است. در این نمایشگاه شرکت‌هایی حضور دارند که به طور تخصصی در صنعت تجهیزات آشپرخانه هستند. آشنایی و گرفتن ارتباط با این شرکت‌ها برای ما مهم است. ضمن اینکه از دیگر شهرهای ایران نیز گروه‌های مختلفی شرکت‌ کرده‌اند که شناختن آنها و همچنین آشنا کردن آنها با مطبخ کریمان می‌تواند از بزرگترین دستاوردهای ما از شرکت در این نمایشگاه باشد.»

 

 

عرب‌پور افزود: «ما امکانات و پشتوانه مالی خیلی خوبی نسبت به رقبای خود داریم. ضمن اینکه کیفیت کار بالا و صداقت ما در کار باعث می‌شود تا نسبت به خیلی از همکاران خود در این حوزه برتری پیدا کنیم.  دیدگاه ما شناخته شدن برند و سپس گسترش و توسعه آن نخست در تهران و سپس در شهرهای دیگری چون کرمان، شیراز، بندر عباس و غیره است.»

از دیگر کارهای ابتکاری در غرفه نیز حضور سرآشپز مطبخ کریمان بود که با سرو سمپل‌ غذاهای این کیترینگ به بازدیدکنندگان نمایشگاه توضیحات لازم را نیز همزمان ارائه کرد. همچنین صف علاقمندان و حتی هم‌صنفی‌های مطبخ کریمان برای دریافت نمونه غذاها نیز فضای جالبی درسالن ۶ ایجاد کرد.

خوشبختانه حضور مطبخ کریمان در نمایشگاه با بازاریابی مناسب و یافتن چند مشتری همراه شد و حتی یکی از ایرلاین‌ها خواستار همکاری و تامین برخی از تقاضای روزانه خود از این شرکت شد.

 

بازدید مدیرعامل هلدینگ آفرینش از غرفه ماپرا و مطبخ کریمان

دکتر محمود افضلی، مدیر عامل هلدینگ آفرینش در نمایشگاه بین‌المللی رستوران، فست فود، کیترینگ و صنایع وابسته حضور یافت و به عنوان یکی از مهمانان ویژه از غرفه ماپرا و مطبخ کریمان دیدن کرد و با عوامل این شرکت به گفت‌وگو پرداخت. در این بازدید دکتر افضلی درباره حضور نمایشگاهی شرکت ماپرا در دومین نمایشگاه صنعت رستوران، فست فود و تجهیزات وابسته گفت: «نزدیک به ۴ سال است که از راه‌اندازی شرکت ماپرا می‌گذرد و به جرات می‌توان گفت که یکی از بهترین و جامع‌ترین نرم‌افزارهای مدیریت رستوران را دارد.  با توجه به اینکه در این نمایشگاه بزرگان صنعت رستوران و تجهیزات وابسته حضور دارند قطعا شرکت در این نمایشگاه پر برکت خواهد بود. در عین حال ماپرا هم مثل هر شرکتی نیازمند رشد، بازاریابی و تبلیغات برای عرضه محصول در بازار است و این نمایشگاه این فرصت را برای شرکت‌ها به وجود می‌آورد. خوشبختانه مدیران ماپرا که هم‌بنیان‌گذار این برند هم هستند انگیزه و تلاش بسیاری برای توسعه آن دارند و ما هم امیدواریم با فراهم شدن ماژول‌های تکمیلی آن، رشد چند برابری ماپرا هم صورت بگیرد.»

 

 

دکتر افضلی همچنین از غرفه مطبخ کریمان نیز بازدید کرد و درباره این شرکت نوپا گفت: «مطبخ کریمان به تازگی راه‌اندازی شده اما در همین چند ماه نشان داده به کیفیت تولیدات خود اهمیت زیادی می‌دهد و به جرات می‌توانم بگویم غذاهای این کیترینگ بی‌نظیر است، چون شخصا دیدم که از بهترین مواد اولیه استفاده می‌کنند. از آنجایی که به تازگی فاز دوم مطبخ کریمان به اجرا رسیده و تجهیزات و امکانات آن بیشتر شده، می‌تواند روزانه 5 هزار پرس غذا آماده کند. البته این مجموعه نیازمند معرفی به دیگر شرکت‌ها است و حضور در این نمایشگاه و ارائه محصولات به شکل سمپل باعث شناخته شدن بیشتر آنها خواهد شد.»

 

با مهمانان ویژه؛ سامان گلریز: ماپرا را به همکارانم معرفی می‌کنم

غرفه ماپرا و مطبخ کریمان در دومین نمایشگاه بین المللی صنعت رستوران، فست فود و تجهیزات وابسته، با حضور مهمانان جذابی همراه بود، از افراد نام‌آور حوزه رستوران‌داری تا سرآشپزهای مشهور و حتی مقامات سیاسی. یکی از مشهورترین مهمانان، سامان گلریز سرآشپز برجسته ایرانی بود به غرفه ماپرا و مطبخ کریمان آمد و با خانم الهام پژوهنده قائم مقام شرکت خطرپذیران آفرینش، خانم دکتر یارمحمدی مدیرعامل ماپرا و آقای مجید مرادی رئیس هیات مدیره این مجموعه به صحبت و مذاکره پرداخت.

 

 

بازدید کننده مشهور دیگر نیز آقای رفتاری مدیر و صاحب امتیاز برند «رفتاری» از غرفه ماپرا بود. آقای رفتاری در زمینه استفاده از تکنولوژی ابری و یکپارچه ماپرا برای مدیریت هوشمند، سریع و ساده رستوران و آشنایی با جدیدترین دستاوردهای این شرکت به گفتگو با خانم دکتر یارمحمدی مدیرعامل این شرکت نشست. همچنین مذاکراتی در زمینه همکاری‌های آتی این مجموعه و ماپرا صورت گرفت. نوید رضانژاد مدیر مجموعه شعب رستوران و کافه نت نیز در غرفه ماپرا و مطبخ کریمان حضور پیدا کرد.

 

 

همچنین هواپیمایی ماهان و شهردار کرمان نیز از مهم‌ترین مهمانان غرفه بودند که مذاکراتی برای دریافت خدمات از مجموعه مورد نظر خود انجام دادند.