حضور شرکت هرمس در نمایشگاه اوراسیا 2023

دومین نمایشگاه تخصصی اوراسیا با حضور کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا از 13 الی 16 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.  نشست توسعه روابط اقتصادی ایران اوراسیا، کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای و کشورهای حاشیه خلیج فارس برای همکاری و گسترش روابط کشورهای منطقه، با حضور تولیدکنندگان، صنعت‌گران و کارآفرینان از اتفاقات مهم این نمایشگاه بود.

توسعه و رشد تجارت هرمس نیز با هدف معرفی شرکت و رصد فرصت‌های تجاری و همچنین ارتباط با تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و تجار بین‌المللی در این نمایشگاه حضور داشت.  این دومین حضور توسعه و رشد تجارت هرمس در نمایشگاه اوراسیا است.

در طول برگزاری نمایشگاه، مدیران توسعه و رشد تجارت هرمس ضمن برقراری ارتباط مستقیم با بازدیدکنندگان و جلسات تخصصی بازرگانی، جلساتی با مهمانان و مدیران دیگر شرکت‌های حاضر در نمایشگاه تدارک دیدند که طبیعتا در راستای حضور پررنگ در زمینه‌ فعالیت این شرکت عامل موثری خواهد بود.

در روز دوم و سوم نمایشگاه اوراسیا حضور مهمانانی از ترکیه، روسیه، قرقیزستان و ارمنستان در غرفه توسعه ورشد تجارت هرمس نقطه عطف نمایشگاه برای این شرکت محسوب می‌شد. تمرکز اصلی جلسات تخصصی در این غرفه حول فرصت‌های جدید صادراتی و همچنین گسترش تجارت میان کشور ایران و کشورهای حوزه اوراسیا بود.

در روز دوم جلسه‌ای میان دکتر سعید سلیمانی مدیرعامل محترم توسعه و رشد تجارت هرمس و رایزن بازرگانی سفارت ترکیه برگزار شد. حضور رایزن بازرگانی ترکیه در غرفه توسعه و رشد تجارت هرمس نشان دهنده پتانسل بالای این شرکت در امور بازرگانی بین‌المللی است. رایزن بازرگانی سفارت ترکیه علاقه خود به برقراری ارتباط بین تجار واقعی ایرانی و ترک را اعلام کرد و خواستار ارتباط مستمر میان تولیدکنندگان این دو کشور از طریق شرکت توسعه و رشد تجارت هرمس بود.

در سومین روز نمایشگاه آقایان کامیار بقا مدیرعامل محترم ایده‌پردازان نوین هرمس و آقای محمد امین فلاح مدیر ارشد سرمایه‌گذاری سرمایه‌گستر هرمس از غرفه توسعه و رشد تجارت هرمس در نمایشگاه بین‌المللی اوراسیا بازدید به عمل آوردند .

حضور سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به حوزه بازرگانی از جمله جناب آقای محمد مهدی پوربصیر از دیگر اتفاقات روز سوم نمایشگاه اوراسیا برای توسعه و رشد تجارت هرمس به حساب می‌آمد.

آخرین روز نمایشگاه با حضور تولیدکنندگان و تامین کنندگان محصولات غذایی به خصوص خشکبار و صنایع مرغ و گوشت سپری شد. نکته جالب توجه حضور بی‌نظیر تولیدکنندگان خرد در این نمایشگاه و علاقه فراوانشان به شروع صادرات اصولی به کشورهای همسایه بود که نشان دهنده شناخت فرصت‌های صادراتی توسط این عزیزان است.

با توجه به استقبال بی‌نظیر تولیدکنندگان داخلی از نمایشگاه اوراسیا امیدواریم که اقبال صادرات ایران به کشورهای منطقه اوراسیا و حوزه شانگهای بیش از پیش باشد و چرخ اقتصاد کشور رونقی تازه یابد.

به جرات می‌توان گفت که توسعه و رشد تجارت هرمس از معدود غرفه‌های مدیریت صادرات و واردات در نمایشگاه اوراسیا 2023 بود که توسط متخصصان بازرگانی و آگاه به بازار روسیه و قرقیزستان اداره میشد وهمین امر امکان ارائه مشاوره صحیح و تخصصی به تمامی مراجعه‌کنندگان را مقدور می‌ساخت.

در نهایت جا دارد از تمامی اعضای شرکت توسعه و رشد تجارت هرمس تقدیر ویژه به عمل آوریم چراکه کیفیت بالای اجرایی نمایشگاه اوراسیا بدون همکاری و همراهی هریک از این عزیزان مقدور نبود.