بازدید رئیس مرکز ملی فرش ایران به‌همراه معاون استاندار کرمان از شرکت فرش‌ نفیس آفرینش

خانم فرحناز رافع رئیس مرکز ملی فرش ایران به‌همراه آقایان امیر حسن‌زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان و مهدی حسینی‌نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از شرکت فرش نفیس آفرینش بازدید کردند. خانم رافع فرش‌های تولیدی در شرکت فرش نفیس آفرینش را عالی توصیف کرد و گفت: از دیدن فرش‌های این مجموعه لذت بردم و یکی از نقاط قوت آنها استفاده از نیروهای جوان، با استعداد و نخبه کشور است.

وی ادامه‌داد: خوشبختانه مجموعه فرش نفیس آفرینش یکی از مجموعه‌هایی است که کارهای خود را به صورت علمی و تخصصی برنامه‌ریزی کرده و برای آینده خود برنامه‌ریزی‌های بزرگ و طولانی مدت دارد. رئیس مرکز ملی فرش ایران، تلفیق طرح‌های فرش سنتی با مدرن را یکی از کارهای زیبا و بزرگ مجموعه فرش نفیس آفرینش در کرمان عنوان کرد و افزود: تشکیل کمیته طراحی، که از بین افراد متخصص انجام شده یکی از کارهای مهم این شرکت است و مرکز ملی فرش ایران هم آمادگی دارد از طراحان خوشنام کشور به این کمیته معرفی کند.

آقای مهدی حسینی‌نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این بازدید با اشاره به فعالیت این شرکت در راستای ایجاد اشتغال در استان کرمان گفت: کمک خواهیم کرد تا موانع پیش رو در جهت تبدیل دفتر شرکت فرش نفیس آفرینش به یک نمایشگاه دائمی فرش برداشته شود.

آقای حسن‌زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان نیز زنجیره آموزش، تولید و مارکتینگ در شرکت فرش نفیس آفرینش را نقطه مثبت این مجموعه دانست و برای حل مشکلات اداری و گرفتن تسهیلات به مجموعه قول مساعد داد.

مدیر اجرایی دفتر هلدینگ آفرینش در کرمان نیز با اشاره به سابقه فرش کرمان در عرصه‌های جهانی یادآور شد: تلاش ما در هلدینگ آفرینش و در شرکت فرش، بازگرداندن کرمان به جایگاه واقعی خود در این حوزه است.

دکتر مهرابی، از بافت ماهانه حدود 150  متر مربع فرش در شرکت فرش نفیس آفرینش خبر داد و اظهارداشت: این شرکت توانسته است برای 300 بافنده در استان کرمان ایجاد اشتغال کند که در صورت کمک‌های دولتی و دادن تسهیلات لازم، می‌تواند برای 700 بافنده دیگر شغل ایجاد کند. مدیرعامل شرکت فرش نفیس آفرینش نیز در پایان این بازدید گفت: در این بازدید برای دادن 100 میلیارد ریال تسهیلات به مجموعه فرش نفیس آفرینش و کمک به بازسازی خانه اوشیدری کرمان و ایجاد اشتغال تا هزار بافنده قول مساعد داده شد. آقای مهندس شفیعی‌پور یکی دیگر از دستاوردهای این بازدید را تبدیل دفتر شرکت فرش نفیس آفرینش در بلوار جمهوری به یک نمایشگاه دائمی فرش عنوان و این اتفاق را یک نتیجه مثبت برای شرکت دانست.

گفتنی است قرار بود استاندار از مجموعه فرش نفیس آفرینش بازدید داشته باشند که به‌دلیل کار فوری به زمان دیگری موکول شد، البته ایشان چندی پیش به همراه آقای مهرابی از مجموعه بازدید داشتند.