افتتاح و راه اندازی تنها انبار پسته بورس کالای ایران

رمضان زاده مدیرعامل شرکت زرین زعفران مشرق زمین این شرکت خبر داد: با پیگیری های فراوان و با حمایت هیئت مدیره و سهامداران محترم، شرکت زرین زعفران مشرق زمین انبار پسته بورس کالای ایران را راه اندازی کرد. این انبار همزمان با دومین جشنواره ملی پسته و با حضور معاون محترم وزیر کشاورزی ، جمعی از مسئولان کشوری و استانی و مدیران صندوق های سرمایه گذاری در شهرستان مه ولات استان خراسان رضوی افتتاح و در مرحله اول با ظرفیت پنجاه تن پسته بادامی ۳۰-۳۲ آغاز به کار کرد.

ایشان ادامه داد: ظرفیت انبار می‌تواند تا هزار تن افزایش یافته و لازم به ذکر است انبار مذکور دارای تحهیزات سرمایشی بوده و از این بابت به کیفیت پسته آسیبی نخواهد رسید. از مزیت‌های انبار بورس کالا وجود پسته بر اساس استانداردها است و صادرکنندگان به راحتی و با اطمینان خاطر می‌توانند نسبت به تامین نیاز خود اقدام کنند.

رمضان زاده همچنین افزود: همزمان با گشایش نماد گواهی سپرده کالایی امکان معاملات آتی پسته نیز میسر و هم اکنون در سررسید آذر و اسفند ماه سال ۱۴۰۲ قابل خرید و فروش است.

مهندس رمضان زاده گفتگوی خود را با شعار “آینده زرین است.” و آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه فعالان این صنعت به ویژه کشاورزان محترم پایان داد و از فعالان اقتصادی  دعوت به عمل آورد در نماد پسته مه ولات نیز نقش آفرینی کنند.